Podróżuj z pakietem bezpieczeństwa
Tagi: Bezpieczeństwo, Ubezpieczenia, OC, Kobieta, Kobieta za kierownicą, Ubezpieczenie podróżne
Decydując się na zakup wymarzonych wakacji, nadal rzadko myślimy o zagrożeniach, które mogą nas spotkać za granicami kraju. Z Ogólnopolskiego Badania Assistance zrealizowanego na zlecenie Europ Assistance Polska w marcu 2013 roku wynika, że niemal co trzeci badany nie decyduje się na zakup dodatkowego ubezpieczenia podróżnego.
Spośród tych respondentów, 44% nie widzi potrzeby zakupu dodatkowego ubezpieczenia podróżnego. Tymczasem udany urlop to nie tylko ciekawe miejsce, dobry hotel i piękna pogoda. Od takiego wyjazdu oczekujemy przede wszystkim wypoczynku, w który wpisane jest poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Może go zabraknąć, jeśli nasz lot będzie opóźniony, zachorujemy lub okaże się, że dokonano włamania do domu podczas naszej nieobecności. Remedium na takie nieprzewidziane zdarzenia może być odpowiednio dobrana polisa ubezpieczeniowa.
- Mówiąc o ubezpieczeniu, najczęściej mamy na myśli ochronę przed kradzieżą czy gwarancję wypłaty odszkodowania w przypadku uszczerbku na zdrowiu. Ale dobrze dobrana polisa ochroni nas także przed brawurą innych osób, kiedy na przykład uprawiamy kitesurfing w grupie i ulegniemy wypadkowi, jak również wysokimi kosztami leczenia osób trzecich gdy to my zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności w przypadku nieumyślnego spowodowania wypadku na stoku narciarskim, w wyniku którego złamiemy komuś nogę lub zniszczymy sprzęt. Ochronę w tej sytuacji daje ubezpieczenie OC – mówi Klaudyna Mortka z portali turystycznych Wakacje.pl i EasyGo.
Zakres ubezpieczenia w centrum uwagi
Wśród polskich turystów, którzy korzystają z ubezpieczenia podróżnego, wzrasta świadomość, że zdrowie i wartościowe mienie warto skutecznie chronić również podczas wyjazdu. W Ogólnopolskim Badaniu Assistance, 73% ankietowanych zadeklarowało, że przy wyborze polisy kieruje się właśnie zakresem ubezpieczenia. Dobre ubezpieczenie ochroni nas przed znaczącym obciążeniem finansowym wynikającym z wysokich kosztów leczenia za granica, skutkami kradzieży, koniecznością wydłużenia lub przerwania wyjazdu, a nawet zapewni ochronę assistance. Ta ostatnia zadziała między innymi w sytuacji, gdy sami będziemy wymagać natychmiastowej hospitalizacji i nie będziemy mogli zapewnić opieki dziecku.
- Nasi klienci coraz częściej i chętniej wybierają wyższe warianty ubezpieczenia. Zwracają uwagę nie tylko na to, żeby mieć ubezpieczenie, ale żeby ochrona była odpowiednio wysoka. Dla klientów bardziej wymagających, oprócz wysokich sum i szerokiego zakresu, ważne są także mniej standardowe opcje, takie jak na przykład przedłużenie ochrony ubezpieczeniowej w sytuacjach nagłych o 48 godz. Są to przypadki kiedy z powodu usterki samolotu, powrót do kraju jest opóźniony – mówi Anna Wieconkowska, Travel Insurance Manager w AIG.
Za co tak naprawdę płacimy kupując polisę ubezpieczeniową?
Co ciekawe, jak wynika z badania, cena nie jest czynnikiem decydującym o wyborze ochrony ubezpieczeniowej na czas podróży (43% wskazań). Co dziesiąty badany nie decyduje się jednak na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, ponieważ uważa, że posiada odpowiednią ochronę w ramach oferty wakacyjnej lub innych produktów.
Warto jednak zwrócić uwagę, że podstawowe obowiązkowe ubezpieczenie dodawane do ofert wycieczek najczęściej gwarantuje zwrot kosztów leczenia jedynie do sumy 15000 – 20000 EUR oraz ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w przedziale od 3000 do 7000 PLN, co może okazać się niewystarczające. Dodatkowe opcje, takie jak ubezpieczenie OC, ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych czy ubezpieczenie wypadków wynikających z uprawiania sportów ekstremalnych obejmują warianty z wyższymi sumami ubezpieczenia. Jednakże jak podaje portal Wakacje.pl, sprzedaż polis w wariantach rozszerzonych nadal plasuje się na poziomie 25% w stosunku do polis o wariancie podstawowym, a może to być konsekwencją stereotypu, że rozbudowane polisy ubezpieczeniowe muszą być drogie.
Odpowiedzią na te obawy jest polisa ubezpieczeniowa Travel Guard AIG, którą można dostosować do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych, wybierając jeden z trzech wariantów: STANDARD, KOMFORT i KOMFORT PLUS. Każdy z nich gwarantuje ochronę w przypadku następstw nieszczęśliwych wypadków również w wyniku amatorskiego uprawiania sportów zimowych i wodnych, zwrot kosztów leczenia, ubezpieczenie OC, ochronę przed konsekwencjami kradzieży, ochronę mienia zostawionego w domu, a nawet ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży. Wybierając wariant rozszerzony dodatkowo zabezpieczymy się przed kradzieżą bagażu czy opóźnieniem lub odwołaniem lotu.
W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia ochrona będzie działała w Europie kontynentalnej i na wyspach, w krajach pozaeuropejskich położonych w basenie Morza Śródziemnego lub w większości krajów świata. Świadczenia assistance realizowane są przez Europ Assistance Polska.
- Ubezpieczenie Travel Guard AIG to jedno z bardziej kompleksowych ubezpieczeń na rynku. Jest skierowane zarówno do tych, którzy kierują się ceną przy wyborze polisy, jaki tych, dla których liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort w każdej sytuacji i o każdej porze – dodaje Urszula Szwarc, Zastępca Dyrektora Handlowego w Europ Assistance Polska.
Ubezpieczenie Travel Guard AIG we wszystkich wariantach dostępne jest na stronach Wakacje.pl oraz Easygo.pl.
Źródło: Informacja prasowa
Podróżuj z pakietem bezpieczeństwa
Dodaj komentarz
- Podobne
- Podróżujesz po Europie zimą? Sprawdź gdzie obowiązują zimowe opony.
- Czemu nie należy przewozić sprzętu narciarskiego luzem?
- Kobiety płacą mniej za OC i AC. Panowie czują się dyskryminowani
- Wzrosły kary za brak OC. Sprawdź ważność swojej polisy
- Brak sprawcy wypadku nie oznacza braku odszkodowania
- 3 argumenty za zakupem AC wraz z OC
Jeep Compas II w nowej odsłonie
LOCA Bikes - dobre bo krajowe!
Rolls-Royce Dawn przepych kontrolowany!
Klopsik - wiecznie uśmiechnięty pies!