Idealny biustonosz czyli podstawy brafittingu
Porady brafittingowe zyskują w Polsce coraz więcej zwolenniczek. Kobiety przełamują barierę wstydu i oddają się w ręce profesjonalistów, którzy pomagają i uczą, jak dobrać idealny biustonosz.
Zyskują w ten sposób bardzo wiele, bo dobrze dopasowana bielizna poprawia proporcje sylwetki i wyszczupla sprawiając, że czujemy się pewnie i bardziej kobieco. Podstaw brafittingu możemy też nauczyć się samodzielnie. Jak kupować bieliznę i nie popełniać podstawowych błędów podpowiadają specjaliści Atlantic.
Rozmiar to podstawa
Zdaniem Agnieszki Baczek, brafitterki Atlantic, najważniejszym momentem podczas zakupów jest dobór odpowiedniego rozmiaru bielizny. - Aby ustalić swój idealny rozmiar biustonosza zacznij od ustalenia obwodu pod biustem. Zmierz się dokoła klatki piersiowej w linii biustonosza. Linia pomiaru powinna być prosta, a miara nie może z tyłu podchodzić do góry. Pamiętajmy by mierzyć się bardzo ciasno. Następnie zmierz się poziomo dokoła najszerszego punktu piersi. Odejmij obwód biustu od obwodu pod biustem i otrzymana różnica to rozmiar miseczki. – radzi Agnieszka Bączek.
Zacznij od sprawdzenia ramiączek. Powinny leżeć równolegle do siebie, ewentualnie układać się lekko w literę V. Jeżeli kąt między nimi jest zbyt ostry, najprawdopodobniej obwód biustonosza jest na ciebie za mały i za bardzo rozciąga się na ciele. Aby sprawdzić czy obwód nie jest za duży, zobacz jak układają się fiszbiny i zapięcie. Rozmiar jest dobry jeśli fiszbiny leżą na ciele i tył biustonosza nie podnosi się do góry. Jeśli je odwrotnie – wybrałaś biustonosz z zbyt dużym obwodem.
Zwróć też uwagę na zapięcie, które musi znajdować się pod łopatkami, dokładnie na linii biustu. Jeżeli biustonosz jest luźno zapięty i zapięcie podnosi się przy podciąganiu ramiączek to również oznacza, że obwód jest za duży. - Jeżeli obawiasz się, że założenie ciaśniejszego obwodu spowoduje pojawienie się „fałdek”, spróbuj umieścić tył biustonosza ok. 2 cm niżej niż przód, w węższej partii pleców. Jeżeli uważasz, że masz „fałdki” po bokach – wybieraj modele z szerokimi bokami, które przytrzymają te fragmenty ciała. – radzi specjalistka Atlantic.
Perfekcyjne dopasowanie
Oceniając biustonosz zwróćmy też uwagę na to jak układają się fiszbiny. Powinny leżeć zaraz pod piersiami, w naturalnym załamaniu, a nie na żebrach, gdzie klatka piersiowa jest węższa. Jeżeli fiszbiny leżą niżej, oznacza to, że nosisz za mały obwód i za małą miseczkę. Jeśli natomiast czujesz, że fiszbiny wrzynają się w pierś, miseczka, którą nosisz, jest za mała. O tym, że biustonosz jest dobrze dobrany świadczy też to jak układa się środek biustonosza.
– Środek biustonosza powinien przylegać do klatki piersiowej. Jeżeli tak nie jest oznacza to, że miseczki biustonosza są za małe. Piersi nie mieszczą się w miseczkach i „odpychają” łącznik a nawet fiszbiny od klatki piersiowej. – tłumaczy Agnieszka Bączek. Innym sygnałem, że miseczki są zbyt małe jest efekt „wylewania się” piersi.
Gdy wystają ponad miseczkę lub na bkach, powinnaś sięgnąc bo biustonosz z większym rozmiarem miseczki. Jeśli natomiast miseczka jest zbyt duża tworzą się na niej załamania, a materiał zapada się. Może się też zdarzyć tak, że biustonosz leży idealnie, za wyjątkiem miejsca, gdzie wszyte są ramiączka. Co robić? - Oznacza to, że ten model biustonosza jest dla ciebie zbyt zabudowany na górze. Budowa klatki piersiowej jest inna u każdej kobiety, i niektóre z nas wyglądają lepiej w biustonoszach typu balkon niż tych bardziej zabudowanych. – tłumaczy Agnieszka z Atlantic.
Wzór do naśladowania
Przód
1. Środek biustonosza (łącznik) ściśle przylega do ciała
2. Fiszbiny leżą bezpośrednio na ciele, a ich końcówki skierowane są do środka pachy, okalają całą pierś, znajdują się w naturalnych zagłębieniach pod piersiami
3. Ramiączka przylegają do ciała i nie wrzynają się w ramiona
4. Całe piersi mieszczą się w miseczkach - nic nie „wypływa” górą ani bokami
Tył
5.Obwód biustonosza znajduje się pod łopatkami, na tej samej wysokości z każdej strony, tył nie podjeżdża do góry 6. Ramiączka biustonosza są do siebie równoległe lub układają się w kształcie litery V. Ramiączka są lekko napięte, ale nie wpijają się w ramiona. Ramiączka przylegają do ciała i nie wrzynają się w ramiona
7. Obwód jest dopasowany, przylega ściśle.
Źródło: Informacja prasowa
Kostiumy kapielowe H&M lato 2016
Seksowna kolekcja - Intimissimi Corsetry zima 2014
LOCA Bikes - dobre bo krajowe!
Klopsik - wiecznie uśmiechnięty pies!