Gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie OC na samochód?
Szukając ubezpieczenia OC powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na koszt zawarcia polisy. Wynika to z faktu, iż zakres ochrony OC komunikacyjnego jest uregulowany ustawowo i we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych jest identyczny.
Po co więc przepłacać? Ubezpieczenia OC nie kupujemy bezpośrednio dla siebie, choć zdejmuje z nas odpowiedzialność materialną za spowodowane przez nas szkody. Będzie niezbędne kiedy to my spowodujemy kolizję lub wypadek. Ubezpieczenie OC komunikacyjne nie pokrywa kosztów naprawy naszego auta, tylko auta osoby poszkodowanej.
Infografika nr 1
Infografika nr 2
Akademia mfind, serwis o ubezpieczeniach, wspólnie z multiagencją AB Port przygotował ranking cen OC w największych polskich miastach z podziałem na poszczególnych ubezpieczycieli. Które regiony i towarzystwa ubezpieczeniowe są najtańsze?
Wysokość składki OC jest zależna od danych samochodu oraz jego właściciela, a także - o czym nie każdy wie - od miejsca rejestracji auta. Okazuje się, że niektóre polskie miasta są znacznie droższe od innych. Dlaczego? Po prostu w dużych metropoliach takich jak Warszawa, Gdańsk czy Poznań po ulicach jeździ więcej samochodów, a co za tym idzie - ma miejsce więcej wypadków. Oznacza to wyższą tzw. szkodowość.
Oszczędzić na polisie mogą natomiast mieszkańcy m.in. Rzeszowa, Kielc i Lublina. Dokładne zestawienie średnich oraz najniższych cen OC w poszczególnych miastach prezentuje infografika nr 1.
Z raportu wynika, że aż w 14 z 18 zbadanych miast, najtaniej ubezpieczenie OC można było kupić w Proama. W pozostałych czterech miejscowościach najkorzystniejsze oferty przedstawiło Liberty Direct. Bardziej zróżnicowane wyniki odnotowano w przypadku najdroższych ubezpieczycieli. W ośmiu miastach najwięcej za OC zapłacić trzeba było w Generali, w sześciu - w HDI, w trzech - w Interrisk, a w jednym - w Hestii.
Wysokość składek (stan na luty 2014 r.) została zbadana w 10 towarzystwach ubezpieczeniowych na przykładzie żonatego 30-letniego kierowcy, posiadającego prawo jazdy od 2004 r., od 7 lat jeżdżącego bezszkodowo fordem Focusem z 2008 r. o mocy 100 KM i pojemności 1,6 l.
Szczegółowe zestawienie cen u poszczególnych ubezpieczycieli i informacje o tym, jak zarejestrować samochód w tańszym mieście, znajdziesz w artykule Akademii mfind.
Mfind to firma oferująca nowatorskie i najnowocześniejsze rozwiązania na rynku ubezpieczeniowym w Polsce.
Mfind to projekt zakładający powstanie nowoczesnej porównywarki ubezpieczeniowej z doskonałą obsługą klienta, pełną ofertą towarzystw ubezpieczeniowych i konkurencyjnymi cenami, a także Akademia mfind - serwis z darmowymi, profesjonalnymi poradami ubezpieczeniowymi, dający możliwość zadania ekspertowi dowolnego pytania.
Źródło: Informacja prasowa
Gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie OC na samochód?
Dodaj komentarz
- Podobne
- Podróżujesz po Europie zimą? Sprawdź gdzie obowiązują zimowe opony.
- Podróżuj z pakietem bezpieczeństwa
- Panienka z okienka czy demon prędkości?
- Czemu nie należy przewozić sprzętu narciarskiego luzem?
- Nie masz OC? Zapłacisz wyższą karę!
- Awaria samochodu zagranicą. I co dalej?
Jeep Compas II w nowej odsłonie
LOCA Bikes - dobre bo krajowe!
Rolls-Royce Dawn przepych kontrolowany!
Klopsik - wiecznie uśmiechnięty pies!